20 Nisan 2014

Adem Özbekler trafik kazası yaptı | Yaz kursu bugün yapılan törenle sona erdi | Bademli köyünde yangın | Kaçak akaryakıt operasyonu | Kızılcahamamspor fikstür çekimi yapıldı | Aytümer Gümüşay gölette boğularak öldü | Freni patlayan Tır pazar tezgahına girdi | Şehit binbaşı kazanda toprağa verilecek | Sezen ailesi hastaneye cihaz bağışladı | Belediye Başkanı kutsal topraklarda |  

Kim Kimdir

Anket

Kızılcahamamda hafta sonu kurulan pazar hafta içine alınsınmı?

Seçenekler
Evet Alınsın
Hayır Alınmasın

Sonuçları Göster

 

Okunanlar

Yorumlananlar

 
Fethullah Gülen Kimdir?
23/12/2008

Fethullah Gülen (1941 - .... )

Fethullah Gülen, 27 Nisan 1941'de, Erzurum ili, Hasankale (Pasinler) ilçesi, Korucuk köyünde dünyaya geldi. 1946 yılında ilkokula başladı ancak babasının 1949 yılında Alvar Köyü'ne imam olması ve ailesinin oraya taşınması nedeniyle ilkokulu bırakmak zorunda kaldı ve daha sonra dışarıdan tamamladı. 10 yaşındayken Kur’an’ı hatmeden Fethullah Gülen, 14 yaşında ilk vaazını verdi.

1959 yılında Erzurum’dan Edirne’ye giden Fethullah Gülen, girdiği sınavları kazanarak 6 Ağustos 1959’da Üçşerefeli Camii imamlığına getirildi. Askerlik görevine 1961 yılında Ankara Mamak’ta başlayan Gülen, usta erlik dönemini geçirdiği İskenderun’da verdiği bir vaaz nedeniyle mahkemeye sevk edilerek aklandı ancak disiplin cezası alarak 10 gün askeri hapishanede yattı. Askerden sonra yaklaşık 1 sene Erzurum’da ailesinin yanında kalan, Komünizmle Mücadele Derneği'nin kuruluşunda bulunan ve Halk Evi'nin kadrosuna katılan Gülen daha sonra yeniden Edirne’ye döndü ve 4 Temmuz 1964 günü Dar'ül Hadis camiinde Kur'an Kursu öğretmeni ve fahri imam olarak göreve başladı.

1965’te Kırklareli merkez vaizliği, 1966’da İzmir merkez vaizliği görevlerinde bulunan Fethullah Gülen, İzmir Kestanepazarı Kur’an Kursunda hocalık yaptığı 1968 yılında, Diyanet görevlisi olarak ilk kez hacca gitti. 1972-74 yılları arasında Edremit merkez vaizliği, 1974-76 yılları arasında Manisa merkez vaizliği yapan Gülen, 12 Eylül 1980 ihtilaline kadar da Bornova merkez vaizliği görevini sürdürdü. 1977 yılında görevli olarak gittiği Almanya’nın çeşitli yerlerinde konuşmalar yaptı ve konferanslar verdi; ilk sayısı Şubat 1979’da çıkan Sızıntı Dergisi’nde yazdı.

Fethullah Gülen, ihtilalin ardından Çanakkale merkez vaizliğine tayin edilse de rahatsızlığı yüzünden göreve başlayamadı ardından da ağırlaşan şartlar nedeniyle vaizlikten istifa etti. 1985 yılında Anadolu’yu dolaşan Gülen, altı yıl aradan sonra ilk vaazını 1986 yılında Burdur Büyük Çamlıca Camii’nde verdi ve 1991 yılı Haziran ayına kadar da haftalık ve aylık vaazlarını sürdürdü. 1988 yılında da Yeni Ümit Dergisi’nde yazıları yayınlanmaya başladı. 1993 yılında annesi Refia Gülen’i kaybetti.

Fethullah Gülen’in, aralarında Bulgar Trud Gazetesi ve Varna Televizyonu, Hollanda Televizyonu, Time Dergisi, Rus ORT Televizyonu’nun olduğu yabancı; Aksiyon ve Aktüel Dergileri, ATV, NTV, Show Tv, TRT, Kanal D, STV Televizyonları, Zaman, Cumhuriyet, Milliyet, Radikal Gazeteleri’nin olduğu Türk basın-yayın kuruluşlarında röportajları yayınlanmıştır.

ALDIĞI ÖDÜLLER

1995 – Türk Ocakları Vakfı "Nihal Atsız Türk Dünyası Hizmet Ödülü"

1995 – Mehmetçik Vakfı “Teşekkür Beratı”

1996 – Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı (TÜSİAV) “Hoşgörü Ödülü”

1997 - Yazarlar ve Sanatçılar Vakfı (TÜRKSAV) “Türk Dünyasına Hizmet Ödülü”

1997 – Türk Eğitim-Sen “24 Kasım Eğitim Özel Ödülü”

1998 – “Türk 2000'ler Vakfı Ödülü”

1998 – “Hamdullah Suphi Tanrıöver Türk Ocakları Kültür Armağanı”

1998 – “İpekyolu Vakfı Ödülü”

2001 – Türkiye Yazarlar Birliği “Üstün Hizmet Ödülü
Bu haber toplam 3351 defa okunmuştur

 Bu haber için toplam 36 yorum yapılmıştır...

KADİR ARICI 24-12-2008, 13:13:04
gerçekler
EDİTÖR: Hakaret, küfür, aşağılama vb. ifadeler içeren isimsiz ve bir habere birden fazla yapılan yorumlar yayınlanmamaktadır. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz...
NADİR NADİ 24-12-2008, 13:17:58
güneşbalçıkla sıvanmaz
fetullah gülen,komunizmle mücadele derneği kurmuş.güzel.acaba kapitalizmle neden
mücadele derneği kurmamış.ikiside yahudi felsefesi değilmi?
cevap ; evet her iki rejimde yahudifelsefesidir.ABD nin o ankimenfaatleri onu gerek-
tiriyordu.çünkü türkiyenin nato ittifakından ayrılması ve sscb güdümüne girmesi,ABD
İÇİN BİR ÖLÜM DEMEKTİ.
niçin 12 EYLÜL????????????????????????????
CEVAP LÜTFEN
ahmet nadi 24-12-2008, 20:50:25
hoca efendi nerede
ben kısa bir soru sormak isterim
Yıllarca vaazlarında Kahrolsun amerika diye bağıran ve ağlayan hoca efendi acaba kapitalist amerikada ne arıyor , amerika ıarakta bu kadar müslümanı katlettiği halde . sayğılarımla
bilal üstün 25-12-2008, 10:00:26
NADİ NADİ NADİ
SAYIN NADİ KARDEŞLERİM YORUMLARINIZI OKUDUM. BAKTIMKİ AMERİKA HAKKINDA BAYA BİLGİNİZ VAR, KAPİTALİZM HAKKINDA BAYA BİLGİ SAHİBİSİNİZ, IRKTAKİ SAVAŞTAN BİLE BİLGİ SAHİBİSİNİZ, ÇOK GÜZEL DÜNYADA OLUP BİTENİ TAKİP ETMEK, SİZİ SAYGIYLA KARŞILIYORUM. AMA MADEM HOCA EFENDİYİ ELETİRECEKSİNİZ ONUN HAKKINDADA BİLGİ SAHİBİ OLSANIZDA ONA GÖRE ELEŞTİRSENİZ, KULAKTAN DOLMA BİLGİLERLE ELEŞTİRMESENİZ DAHA GÜZEL OLUR. SAYGILARIMLA SİZE.
kamil durmaz 25-12-2008, 10:03:55
acaba yayınlarmı?
fetullh gülen'in neden abd'de bulunduğunu size yazarız ancak editör yayınlayamaz.yyınlayacağını
söylesin,gerçekleri yazalım
sinnnan 25-12-2008, 10:07:38
soru hakkın
elbette insan bilmediğini ve öğrenmek istediğini sorcak.
zor sorular cevabını ancak kendisi verebilir.
ancak böyle etkili ve güçlü bir insanın bu ülke çıkarları ve menfaatleri doğrultusunda kullanılamaması beni üzüyor. ancak aldığım islami terbiye gereği alanında önünde olamadığım bir insanı eleştiremem.
hele bu kişi bir din adamı ise ve binlerce seveni varsa konuşurken dikkatlı olmak gerekir.
ali 25-12-2008, 16:59:32
el cevap
Bilal Üstün kardeşim, Ahmet Bey kardeşim kulaktan dolma bilgileri değil bilakis herkesin gördügü , bildiği konulardan , cevaplanmasını istediği soruları dile getirmiş. benim şahsi görüşüm bunda bir mahsur olmadığı yönünde. sizde de cevap varsa buyrun yazın. Ancak bu zaman zarfındaki FG deki deyişim nasıl cevaplarsanız cevaplayın acabaları gidereceğini pek zannetmiyorum.
kızılcahamamlı alim 25-12-2008, 23:17:18
asıl gerçekler
bu siteyi kim hazırladıysa hoca efendiyi tanımadan doğumundan kurduğu size göre sözde dernek ve halk evi gibi katıldığını beyan ettiğiniz yanlışlarla tanımak isteyen insanları yanlış bilgilendirmekle büyük bir vebal içindedir lütfen bir kitabını alınız okuyunuz en azından bilgi sahibi olmadanböyle yanlış fikir sahibi olursunuz saygılarımla((((bu haberi hazırlayanlara DUYURULUR!!!!!!!!))))))))))
H.G.Haliloğlu 26-12-2008, 19:32:43
Değerli Yorumcular,
Bendeniz, Hoca Efendi'nin cemaatına mensup birisi değilim. Ancak Hoca Efendi ve Cemaatına muhabbet besleyen ve saygı duyan birisiyim. Hoca Efendi bu gün, bize ait değerlerin ihyası için en organize faaliyetin dünya çapında öncüsü durumundadır.
Lütfen bunu iyi anlayalım. Mevcut dünya konjüktüründe dünya siyasetinin patronlarına karşı takınılması gereken tavrın ancak ilmi siyaset mantığı perspektifiyle olabileceğini çok iyi kavramak durumundayız. Aksine ortaya konan düz mantıkların neticesinin bir arpa boyu bile olamayacağını bilelim.
Sureti haktan görünüp, hakka düşmanlık yapmaya çalışanların ağzıyla konuşup, bizden olan bir büyüğe dil uzatmayalım. Yoksa hüsrana uğrayanlardan oluruz, Allah korusun.
ferhat aydın 26-12-2008, 20:26:29
Şükürler olsun hocaefendi yi anlattığınız için teşekkürler.
cansu 26-12-2008, 22:49:42
editöre
Sayın editör sizi lütfen tarafsız haber yazmaya davet ediyorum. Tamam bir biyografi yayınlıyosunuz bahsi geçen kişi iyi birisidir veya değildir ama herkes Fetullah Gülen`in Türkiye`ye neden gelmediğini merak ediyor. En azından bu insanın neyle suçlandığını da yazınızda belirtmeniz gerekirdi. Ama siz bütün haberleriniz de olduğu gibi tek taraflı bakmayı tercih etmişsiniz. Çok merak ediyorum belki olurda belediyeyi akp den başka bi parti alırsa siz yine aynı tür haberler yazmaya devam edecekmisiniz ya da editörlüğe devam edebilecekmisiniz.
Yazdıklarımı hakaret olarak algılarsanız yayınlamaya bilirsiniz saygı duyarım.
/* Editör:
Fetullah Gülen hakkında haber yapmadık sadece kim kimdİr bölümüne bİyografİsinİ koyduk bu yüzden neden suçlandığı ve neden gelmedİği noktası bizi ilgilendirmiyor bu tür haberler ulusal sitelerde çıkıyor:
Kızılcahamamhaber'in tarafsız yayını şimdi olsuğu gibi bundan böylede devam edecek ilginize teşekkür ediyoruz */
şıhlarlı 26-12-2008, 23:20:06
fethullah gülen
kim olduğunu biz iyi biliriz de, söylesek tesir etmez.

yalnız tarih en adil yargıçtır, o söyleyecektir size fethullah gülenin kim olduğunu...


hasan cevher 27-12-2008, 12:01:15
HG HALİLOLU BEYEFENDİYE
SEVGİLİ HALİLOĞLI,
HZ peygamberimiz MUHAMMED MUSTAFA(SAV) efendimize
hakaret eden,vatikan papazı hakkında bir yazınıza rastlamadım.
hatta türkiyeyi idare edenler adamı kırmızı halılarla karşıladılar.türk
milletinin milli, düşüncelerini körelten çalışmalar yapan sn fetullah
gülen hakkında insanların birşeyler sormasını bile neden hazmedemiyor-
sunuz.
bu toprakları fetheden AKŞEMSEDDİNLER,MEVLANALAR,YUNUSLAR
HACIBAYRAMI VELİLER NEREDE ŞİMDİ?neden onlardan söz etmezsiniz
neden onların tarihlerini bu millete anlatmazsınız.onları neden bukadar
öğmessiniz.
nedenmi?çünkü onlar gavura gereken cevabı verenlerdir.AB mükte-
sabatı kapsamı alanında değillerdir.hiç olmadılar.onalr türk islam cevherleri
idiler.onlar veli idiler.onlar vatanseverdiler.
görüşürüz inşallah.
Arslan ACAR 27-12-2008, 12:52:25
Kürt Saidin Öğrencisi...
EDİTÖR:
Hakaret, küfür, aşağılama vb. ifadeler içeren, büyük harfle yazılan ,isimsiz ve bir habere birden fazla yapılan yorumlar yayınlanmamaktadır. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz...
Arslan ACAR 27-12-2008, 12:54:54
Biyografi Yanlış...
Hocam Ayrıca Biyografi Yanlış Ve Eksiklerle Dolu...
Biyografi Değilde, Sanki Propaganda Metni Gibi Bu Yazı...
Lütfen Daha Dikkatli Olun...
ALLAH' a Emanet Olun...
mustiii 27-12-2008, 15:11:21
merak tan soruyorum.
arkadaşlar yanlış anlamayın sadece merak ettiğim için soruyorum.
ard niyetim yok öncelikle bunu acıklamak isterim.
evlenmek Allahın emridir hoca efendi neden evlenmedi...
sakal peygamberimizin önemli bir sünnetidir neden sakal bırakmaz...
insanları Allaha davet ederken bir yığın insanında münkir olmasına sebep olan davranışlar içerinde bulunulduğu için cevap verilmemesinden dolayı (papayı ziyaret, amerikada yaşam, siyasette olmak, devlete karşı farklı bir plan içerisinde bulunmak, ırak savaşı, afganistan savaşı, bosna savaşı gibi konularda açaklamalar yapmamak, dinler arası diyalog vb gibi artırılabılır) davet edilen insana nerdeyse yakın bir yığın insanında belki yoldan çıkmasına sebep olunan bu davranışlar için doyurucu hiçbir açıklama yapılmamakta.
neden?
bilenler anlatırsa valla çok memnun olacağımmmm!!!!
cansu 27-12-2008, 17:35:38
editöre
Benim size söylediğim şey Fetullah Gülen`in suçluluğunu veya suçlusuzluğunu tartışmanız değildi.
Eğer bir biyografi yayınlıyorsanız biyografinizde bahsetttiğiniz kişi hakkında kayda değer herşeyi yazmanız gerekir, ki siz askerde aldığı disiplin cezasını önemli görüp yayınlamışsanız en son olarak da neyle yargılandığını yazmanız gerekirdi. Kusura bakmayın tarafsız yayın yapma konusunda sizinle aynı görüşte değilim.
salih soylu 29-12-2008, 09:55:58
TEŞEKKÜRLER SİZE
HOCA EFENDİYİ ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUM. ONUN HAYATINI ANLATTIĞINIZ İÇİN SİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM SAYIN EDİTÖR.
ahmet sardar 29-12-2008, 20:07:22
fethullah hoca israili kınarmı acaba
yıllardır diyalog çagrıları yapan hoca ,domuzdan post yahudiden dost olmaz
amerikadan israili bi kınada şu kamu oyu bi görsün .hadi bayım
---------------- 29-12-2008, 20:15:52
Dinden soğuttunuz
EDİTÖR:
Hakaret, küfür, aşağılama vb. ifadeler içeren, büyük harfle yazılan ,isimsiz ve bir habere birden fazla yapılan yorumlar yayınlanmamaktadır. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz...
gökhan 30-12-2008, 07:45:27
iste kizilcahamamlilar
yorumlari okuyunca gördüm ki, kizilcahamamlilar körü körüne inanmiyor, soruyor, sorguluyor farkini belli ediyor. Türk okullari öve öve bitirilemiyor, peki Rusya veya Türki Cumhuriyetler acaba ABD okullarinin kendi topraklarinda acilmasina izin verirmiydi? Vermezdi! Cözüm: Türk görünümlü Amerikan okullari. Bakmayin Türk dili olimpiyatlarina, asil amac Amerikan cikarlarina hizmet edecek nesiller yetistirmek. Aynen Said-i Kürdi, diger adiyla Bediüzzaman veya Said-i Nursi'nin dedigi gibi: "Islam'i muzaffer kilmak icin ABD ile ittifak yapmak mübahtir.". Peki neden Yüce Allah onlari dost edinmeyin diye emrediyor!
hasan övmez 31-12-2008, 14:09:26
BİZ NE YAPTIK
Sevgili hoca efendiyi eleştiren kardeşlerim dinimiz için biz ne yaptık. Ömrümüz boyunca kaçta kitap yazıp kaş kere birifink verdik kaç tane ödüller aldık. Doğru hoca efendi bekar evlenmek sünnet ama farz deyil benim güzel kardeşim. Sakal bırakmıyor ama bizim ve ailemizde kaç kişi sakallı hocama sünnette bize deyilmi. Tamam hoca efendi yanlış biri hatalı biri diyelim peki biz ne yaptık sen neyaptın söyle ne iş yaptın anlat kardeşim seninki doğruysa diyelimki hoca efendininki yanlış bu kardeşimizinki doğru. Hepinize saygılar. Editörede teşekkürler.
CENGİZ 31-12-2008, 19:50:10
güleni tanımak
muhterem hocamız sayın fettullah gülen hocamız gibi insanların bu memlekette çoğalması ahlaklı ve faziletli insanların çoğalmasına yardımcı olur.sadece dünya çapında açmış olduğu okullar yeter.eleştirmek çok kolaydır bu alimin bilgilerinin biz ne kadarına sahibiz.bu tür insanlara dil uzatırken lütfen iki kere düşünelim ve saygılı olalım.
Ahmet TÜRK 01-01-2009, 10:03:18
ÖZÜ ELEŞTİR i
Fethullah Gülen Hocaefendiyle ilgili eleştrilerde her zaman şunu görmüşümdür. Ya Amerikan işbirlikçisi siyonist sistemin gizli bir maşası ya da laik Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkıp yerine şeriat devleti kurmak isteyen bir takiyyeci. Herkes farklı pencereden bakıp değerlendirmesini yapıyor. Bir kişiyi ya da cemaati değerlendirirken onların uygulamalarına bakmak gerekir. Olumsuz eleştiren muhafazakar kesim acaba Hocaefendinin sevenleri gece ne yapar gündüz ne yapar, Kur'an'dan hiç mi haberleri yok ? Düşünüyorum Hocaefendiyi seven yurt içinde ve yurt dışındaki binlerce üniversite mezunu genç bu kadar mı basiretsiz bu kadar mı vatan haini???
selimm 01-01-2009, 19:40:40
hasan övmez kardeşime
dostum birisi hakkında duyduğun bir tereddütü dile getirmek kendinin çok doğru olduğunu savunmakmıdır. ben öyle anlamıyorum. soru bile sorulamayacaksa bu tam anlamıyla biat kültürü değilde nedir?
biz Allah rasulüne biat ettik. bu yetmezmi.
kraldan çok kralcı olmayın lütfen. insan elbette takıldığı soruyu soracak. ben sakal bırakmıyorum diye neden sakal sünnet değilmi diye soramıyacakmıyım. bağlı olabilirsiniz. saygı duyarım.
sorgulayamamanızıda anlarım.
sen bağlısın ve teslim olmuşsun diye herkesmi senin gibi davranmak zorunda.
bu yanlış
mustinin sorularını ben makul buldum. belkide uzun uzun cevap verilmesi gereken sorular.
sonra bizler din adamıyız diye ortaya çıkmadık. değilmi?
din adamıyım diyen din adamı gibi davranmalı ne dersin dostum....
zafer kolay 02-01-2009, 12:07:46
cahil takımı
ülkemizin "elifi görünce mertek sananları" ve onların sırtından köşeyi dönen cin göz dinbazlarının akıl hocasıdır. eğitimi falan yoktur.koyu kasvetli bir demogoji yeteneği satesinde hem ağlar hem ağlatır !
Allah Sizlerede Hidayet Verir İşaallah 02-01-2009, 22:55:31
"Bugün Allah İçin Ne Yaptınız"
Yorumları ibretle okudum. Biliyorumki yorumlara cevap verdiğim için "Hocaefendinin" sevenleri çok kazacak ama, "Namuslularda, Namussuzlar Kadar sesini duyurmazlar ise, Meydan her zaman Namussuzlara Kalır"

Yorum sahiplerine "hocaefendiyi" anlatacak kadar bilgiye sahip değilim ama bildiğim kadarı ile "eğitim yolu ile tebliğ görevini" yerine getirmek amacında bir Allah dostudur,^

"Hocaefendi"nin sevenlerinin Yorumlara cevap vermemelerinin sebebi de, bilgisizliklerinden veya çekindiklerinden eğil, "Hocaefendi"den aldıkları bilgi, takva ve terbiyenin gereğinden olup, açık kimliğinizi bilseler sizlerede bir gül uzatmak ve sizleride irşat etmek için mutlaka ziyaretinize geleceklerdir.
mahzun 15-01-2009, 12:33:06
BİŞEY DEĞİŞMEYECEK AMA OLSUN
"Bugün Allah İçin Ne Yaptınız"
Yorumları ibretle okudum. Biliyorumki yorumlara cevap verdiğim için "Hocaefendinin" sevenleri çok kazacak ama, "Namuslularda, Namussuzlar Kadar sesini duyurmazlar ise, Meydan her zaman Namussuzlara Kalır"

Yorum sahiplerine "hocaefendiyi" anlatacak kadar bilgiye sahip değilim ama bildiğim kadarı ile "eğitim yolu ile tebliğ görevini" yerine getirmek amacında bir Allah dostudur,^

"Hocaefendi"nin sevenlerinin Yorumlara cevap vermemelerinin sebebi de, bilgisizliklerinden veya çekindiklerinden eğil, "Hocaefendi"den aldıkları bilgi, takva ve terbiyenin gereğinden olup, açık kimliğinizi bilseler sizlerede bir gül uzatmak ve sizleride irşat etmek için mutlaka ziyaretinize geleceklerdir.
EVET BENİMDE ZİYARETİME GELDİLER FAKAT GÜL UZATMAK İÇİN DEĞİLDİ
GENELDE KELEPÇE UZATILDI
ALDIKLARI BİLGİ TERBİYE VE TAKVAYA HAYRAN KALDIM
HASAN SUBAŞI 05-02-2009, 18:05:28
AMERİKAN BAŞKANI
EDİTÖR:
BÜYÜK HARFLE yazılan ,iyorumlar yayınlanmamaktadır. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür
korayhan- 27-02-2009, 11:49:57
hakikat
yazmak kolaydır.tanızmazsın. bilmezsin.görmezsin.düşünmezsin.okumazsın yazarsın yazarsın.ilerde inşallah yazdıklarına ağlamazsın.''hey gidi günler 'demezsin.hoca efendiyi bilseniz.ah be bilseniz siz ona hakaretler ederken siz ona uydurduğunuz ithamlarda bulunurken o size ah ağlayarak dua ediyordur.Allah aşkına açın gönül pencerelerinizi.hakikate açın.Allaha emanet kalın
samet 22-04-2009, 15:05:06
CEVAPPP
EDİTÖR:
BÜYÜK HARFLE yazılan ,iyorumlar yayınlanmamaktadır. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür
fatih 31-05-2009, 19:08:40
amerikada ne işi var?
ahmet nadinin dediği gibi fethullah gülenin amerikada ne işi var?
çıtak 12-06-2009, 21:48:00
yanlış düşünceler
sayın hasan cevher çok yanlış düşünüyor.sn fethullah gülen gerek türk okullarının açılmasında gerekse islamın yayılmasında çok büyük etkisi olmuştur. allah ondan razı olsun.allah onu başımızdan eksik etmesin.ama sn hasan beyi bu karşılaştırmasından dolayı çok şiddetle ve esefle kınıyorum...
ABDULLAH USLU 01-10-2009, 13:05:09
NEDEN?
EDİTÖR:
BÜYÜK HARFLE yazılan ,iyorumlar yayınlanmamaktadır. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür
serkan 14-10-2009, 16:58:01
hasan cevher bey e
Hocaefendi nin kıymetini ve yaptığı işlerin değerini gelecek zamanlar daha iyi ortaya koyacaktır.şimdi insafsızca eleştirenler o zaman çok pişman olacaklardır.mesela zamanında Mevlana nında kıymeti bilinmedi.O da zamanında çok eleştirildi.Hatta kafirlikle itham edildi.Ama o yolundan asla taviz vermedi.Yine O demişti ki öyle bir şah yapacaksın ki mat sesi yedi yüz yıl sonrasından duyulsun.Hocaefendi ve sevenleri öyle işler yapıyor ki sesi gelecek zamanlarda daha net ve gür çıkacak Allah ın izniyle...

13/11/2009 - 23:29 Hafız Halil Okur kimdir?

07/11/2009 - 01:07 Hafız İbrahim Okur Kimdir.

14/10/2009 - 01:25 Hacı Hasan Akkuş Kimdir ?

21/04/2009 - 10:59 Kemal Güran kimdir.?

27/03/2009 - 19:47 Muhsin Yazıcıoğlu kimdir?

06/01/2009 - 00:08 İbni Sina Kimdir?

23/12/2008 - 18:46 Fethullah Gülen Kimdir?

21/08/2008 - 19:11 Bayram MECİT kimdir?

01/08/2008 - 22:18 Haşim Kılıç

11/07/2008 - 00:12 İsmet İnönü kimdir?

29/06/2008 - 22:31 Mehmet Zahit Kotku kimdir?

22/06/2008 - 14:30 Fatih Terim Kimdir?

25/05/2008 - 23:44 Sultan Mehmet Vahdettin Kimdir?

06/05/2008 - 00:32 Adnan Menderes kimdir? 

17/04/2008 - 22:35 Tansu Çiller kimdir

01/04/2008 - 20:34 Muhsin Yazıcıoğlu kimdir?

24/03/2008 - 00:01 Devlet Bahçeli kimdir?

01/02/2008 - 19:25 Rıza Doğan kimdir?

16/01/2008 - 20:10 Uğur mumcu kimdir?

04/01/2008 - 12:43 Alparslan Türkeş

03/01/2008 - 22:29 Benazir Butto

26/12/2007 - 00:40 Süleyman Demirel

15/12/2007 - 16:01 Pr.Dr.Yusuf Ziya Özcan

13/12/2007 - 20:21 Doğu Perinçek kimdir ?

28/08/2007 - 19:07 11.Cumhurbaşkanı Gül'ün parlak kariyeri

05/08/2007 - 17:28 Abdullah Gül kimdir?

30/07/2007 - 11:22 Deniz Baykal Kimdir

28/06/2007 - 02:55 Recep Tayyip Erdoğan Kimdir.?

11/06/2007 - 18:26 Melih Gökçek kimdir

12/03/2007 - 21:23 Mehmet Akif Ersoy Kimdir

27/02/2007 - 21:26 Turgut Özal Kimdir

26/02/2007 - 09:03 Mimar Sinan Kimdir

20/02/2007 - 00:18 Adnan Menderes Kimdir

18/02/2007 - 10:50 Fatih Sultan Mehmet Kimdir

16/02/2007 - 11:42 Saddam Hüseyin Kimdir

14/02/2007 - 11:24 İsmail Cem Kimdir

10/02/2007 - 19:56 Necip Fazıl Kısakürek kimdir

08/02/2007 - 01:53 Üsame bin Ladin kimdir

07/02/2007 - 02:25 Bülent Ecevit Kimdir

05/02/2007 - 17:37 Pr.Dr.Necmettin Erbakan Kimdir?

HAFTANIN YAZISI

ÜYELİK

Kull. Adı

:

Şifre

:

Yeni Üye Kaydı 
Şifremi Unuttum

SON 20 YORUM

PİYASALAR

H.GAZİ YILDIRIM Kızılcahamamhaber
Tarihi Belgelerin Değerini ne Kadar Biliyoruz ?
Sırrı ER Kızılcahamamhaber
İyi Öğretmenler
Dursun SIRIKLIGİL Kızılcahamamhaber
Doğum izninde işveren isterse para ödeyebilir
 
   
Google
 

Tasarım : Network

Ana Sayfa   |   İletişim

©2005 kizilcahamamhaber.com. Bütün Hakları Saklıdır...